مادر و کودک

غذای کمکی شیرخوار در ماه هفتم تولد

یادآوری می شود بهترین زمان برای شروع غذای کمکی پایان ۶ ماهگی (۱۸۰ روزگی) است. در این زمان شیرخوار کم کم به پذیرش غذاهای ساده ابتدایی عادت نموده و به تدریج برای پذیرش مواد غذایی مخلوط و مختلف آماده می شود و می تواند غذای با قوام نیمه جامد مانند ماست را فرو دهد.

غذای کمکی شیرخوار

همچنین کودک کم کم یاد می گیرد تا در غذا خوردن شرکت نماید. با توجه به رشد سریع در این سن، تغذیه کمکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این ماه با یک وعده غذای کمکی شروع و کم کم به سه وعده در روز می تواند برسد.

غلات مانند برنج بهترین ماده غذایی برای شروع تغذیه تکمیلی است چون هضم آن آسان است و خاصیت آلرژی زایی کمتری دارد مانند فرنی آرد برنج، حریره و یا هر نوع حريره محلی که با آرد برنج تهیه می شود، بهترین غذا برای شروع غذای کمکی به شمار می روند.

فرنی یکی از بهترین غذاهایی است که می توان از یک بار در روز به اندازه ۱ قاشق مرباخوری با ۴ تا ۵ قاشق مرباخوری شیرمادر، شیر مصنوعی ويا آب ولرم مخلوط شروع کرد و به تدریج بر مقدار آن، متناسب با اشتهای کودک افزود.

در این ماه، علاوه بر فرنی و حریره بادام، شیربرنج نیز می توان به شیرخوار داد. همچنین طی این ماه می توان برای شیرخوار سوپ (ابتدا سوپ گوشت و برنج) تهیه کرد و بعد از یک تا دو روزبه تدریج سبزی هایی نظیر سیب زمینی، جعفری، هویج و گشنیز را نیز می توان به سوپ اضافه نمود.

در هفته های آخر ماه هفتم علاوه بر غذاهای فوق می توان با سبزی های توصیه شده در این سن، پوره تهیه نمود ( مانند پوره هویج و سیب زمینی) و به شیرخوار داد.

یادآوری می شود بخش زیادی از نیازهای غذایی شیرخوار باید از طریق شیر مادرفراهم گردد و شیردهی بر حسب میل و تقاضای شیرخوار در تمام شبانه روز ادامه یابد.

همچنین قطره ويتامين A

D ويا مولتی ویتامین نیز به کودک داده شود.

هر زمان که شیرخوار زیر یک سال تمایل دارد باید به او شیر مادر داده شود، همچنین در صورتی که مادر شاغل باشد، غذای کمک را باید در همان ساعاتی که مادر در منزل حضور ندارد به شیرخوار داد تا در زمان حضور مادر، بیشتر بتواند از شير او استفاده نماید.
مادر می تواند غذای کمکی را از یک بار در روز یک تا دو قاشق شروع و کم کم به دوبار و اواخر ماه هفتم به سه بار در روز (۵ تا ۱۰ قاشق) برساند.

در هفته دوم می توان از سوپ با غلظت شبيه ماست که مخلوطی از برنج با یکی از انواع گوشت ها (ماهیچه گوسفند، مرغ یا بوقلمون و یا گوشت چرخ کرده بدون چربی گوسفند و یا ماهی بدون سابقه آلرژی در خانواده) باشد در غذای کمکی ظهر استفاده کرد که می تواند از یک تا دو قاشق مرباخوری شروع و نسبت به تمایل شیرخوار بیشتر شود.

در روزهای بعد می توان هویج و برای تنوع بیشتر از سبزیهایی مثل گشنيز، جعفری، کدو خورشتی، شوید، سیب زمینی، لوبیا سبز که به قطعات ریز و خرد شده در آمده باشد نیز استفاده کرد.

نکته مهم : مواد استفاده شده در غذای کمکی باید با پشت قاشق، چنگال یا گوشت کوب نرم و له شده سپس به کودک داده شود.

توضیحات در مورد غذای شیرخوار بصورت هفتگی ماه هفتم:

غذای شیرخوار
  1. در هفته اول فرنی آرد برنج یکی از مناسب ترین غذاهایی است که میتوان از يكبار در روز به اندازه ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری شروع کرد و به تدریج متناسب با اشتهای کودک به مقدار آن اضافه نمود. همچنین علاوه بر فرنی، می توان شیر برنج و حریره بادام نیز به کودک داد. تهيه فرنی آرد گندم بهتر است بعد از ۸ ماهگی باشد.
  2. در هفته دوم علاوه بر فرنی می توان سوپ حاوی گوشت (ماهیچه گوسفند یا سینه مرغ و برنج تهیه کرد. بعد از یک تا دو روزبه تدریج سبزیهایی نظیر سیب زمینی، جعفری، هویج و گشنیز را می توان به سوپ اضافه نمود.
  3. هفته سوم و چهارم علاوه بر فرنی و سوپ میتوان به کودک پوره هویج یا سیب زمینی داد.

* در این ماه علاوه بر شيرمادر، می توان روزانه ۲ تا ۳ وعده غذای کمکی و۱ تا ۲ میان وعده برحسب تمایل شیرخوار به او داد.

نمونه برنامه غذایی شیرخوراران در انتهای ماه هفتم با الویت تغذیه با شیرمادر

درطول شبانه روز شیرمادر برحسب میل و تقاضای شیرخوار
صبح فرنی یا حریره بادام
ظهر یکی از انواع سوپ ها(مخلوطی از برنج ،گوشت ،سبزی، هویج و ..)
عصر پوره (سیب زمینی یا هویج)

طرز تهیه برخی از غذاهای کمکی توصیه شده در ماه هفتم

فرنی آرد برنج

مواد لازم:

آرد برنج : ۱۰ گرم معادل دو قاشق مربا خوری سرصاف
شكر :4- 5 گرم معادل یک قاشق مرباخوری سرصاف
شیر: ۲۱۰ گرم معادل یک لیوان

طرز تهیه:

ابتدا شیر (جوشیده شده) را پس از سرد شدن با آرد برنج و شکر مخلوط کرده و در حالی که روی شعله ملایم است بهم زده تا كم كم برنج پخته شود و به قوام آید. معمولا بعد از جوش آمدن حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه حرارت ملایم برای قوام آمدن به طوری که از قاشق نریزد کافی است.

چنانچه ۵ گرم کره ( معادل یک قاشق مرباخوری) اواخر پخت به دستور فوق اضافه شود انرژی آن حدود ۳۵کالری بیشتر می شود.

اضافه کردن کره یا روغن برای کودکانی که خوب وزن نمی گیرند توصیه می شود، مقدار کالری بیشتر می شود. اضافه کردن کره یا روغن برای کودکانی که خوب غذای پخته با مقادير فوق حدود ۳۰ قاشق مرباخوری است. طبیعتا این میزان برای روزهای اول شروع غذای کمکی زیاد است. بدین منظور می توان نصف مقادیر فوق را طبخ نموده و طی وعده های مختلف به کودک داد.

در صورتی که شیر مادر کافی دردسترس باشد، بهتر است آرد برنج و شکر را با روش فوق با آب مخلوط کرد پس از پایان پخت، مقداری شیرمادر به آن اضافه کرد. برای ذخیره کردن فرنی قبل از اضافه شدن شیر مادر آن را در یخچال در ظرف در بسته برای مدت دو روز نگهداری کرده و هنگام مصرف پس از گرم کردن، شیرمادر به آن اضافه شود.

فرنی بادام (حریره بادام)

مواد لازم:

آرد برنج:۱۰ گرم معادل دو قاشق مرباخوری سرصاف .
شکر: ۴ – ۵ گرم معادل یک قاشق مرباخوری سرصاف
شیر:210 گرم معادل یک لیوان
بادام:۳ عدد معادل یک قاشق مرباخوری پودر بادام

طرز تهیه:

ابتدا بادام ها حدود ۳ ساعت در آب جوش خیس شود و سپس پوست آن گرفته و پودر شود. پودر بادام را با آرد برنج و شکر مخلوط و داخل شیر (جوشیده شده) ريخته شود و روی حرارت ملایم آن و زده تا قوام يابد.

شیربرنج

مواد لازم:

برنج: ۱۰ گرم معادل یک قاشق غذاخوری سرصاف
شیر: ۲۱۰ گرم معادل یک لیوان .
شکر: ۴ – ۵ گرم معادل یک قاشق مرباخوری سرصاف

طرز تهیه:

ابتدا برنج پاک کرده را شسته، بعد آن را با یک لیوان آب روی شعله گذاشته تا برنج کاملا پخته وله شود. سپس شیر جوشانده شده) و شکر را به آن اضافه کرده و روی شعله ملایم گذاشته تا برنج لعاب بیندازد، باید مراقب بود که سر نرود و هر از چند گاهی آنرا بهم زد تا به غلظت فرنی برسد.

پوره سیب زمینی

مواد لازم:

سیب زمینی: ۵۰ گرم معادل دو عدد خیلی کوچک
شیر پاستوریزه: ۵ قاشق غذاخوری
كره : ۵ گرم معادل یک قاشق مرباخوری سرصاف

طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی را شسته و با پوست پخته شود. بعد از پخته شدن پوست آن گرفته و رنده شود. سپس سیب زمینی را با کره مخلوط نموده تا سیب زمنی کاملا نرم شود وکم کم به آن شیرجوشانده شده اضافه کرده تا به نرمی و غلظت دلخواه برسد.

برخی از راههای افزایش ویتامین ها ( ویتامین A و C) و املاح (آهن، روی و کلسيم) غذا :

راههای افزایش ویتامین
  1. انواع سبزی های با برگ سبز مانند جعفری، شوید، گشنیز که دارای ویتامین A و C و آهن هستند به غذای شیرخوار اضافه شود.
  2. از انواع سبزی های زرد و نارنجی رنگ مانند کدو حلوایی و هویج که دارای ویتامین A هستند در غذای شیرخوار استفاده شود.
  3. غلات و حبوبات جوانه زده دارای انرژی، پروتئین، ویتامین و املاح هستند. می توان ابتدا گندم، ماش یا عدس جوانه زده را تهیه و پودر نمود و در انتهای طبخ، داخل غذا ريخت. همچنین می توان جوانه تازه را له کرده و یا پس از خشک کردن جوانه آن را پودر نموده و به غذای شیرخوار اضافه کرد.

روش های ساده و ارزان برای مقوی و مغذی کردن غذای کودک

با استفاده از پودر جوانه غلات و حبوبات در هنگام پخت میتوان غذای کودک را مقوی و مغذی کرد. زیرا این مواد علاوه بر این که حاوی ویتامین های B وC هستند به هضم غذا کمک می کنند.

سعی شود برای تهیه سوپ یا کته از گوشت با استخوان مانند ران مرغ یا ماهیچه گوسفند استفاده شود تا املاح بیشتری به بدن کودک برسد.

می توان چند قلم گوسفند یا یک قلم گوساله را جداگانه پخت، چربی روی آن را گرفت و عصاره آن را برای ۴ روز در یخچال و برای ۲ ماه در فریزر نگهداری نمود و به هر وعده غذای کودک ۲ قاشق غذا خوری از این عصاره را اضافه نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن